Pas përplasjes te selia, ndryshime të rëndësishme në PD

Pas përplasjes së ndodhur në selinë blu më 8 janar dhe përjashtimeve nga partia që beri kryetari Lulzim Basha me grupin e tij, ndryshime të tjera janë bërë në Partinë Demokratike.

Mësohet se në mbledhjen e sotme të Këshillit Kombëtar janë bërë ndryshime që kanë të bëjnë me drejtimin e komisioneve parlamentare dhe në Byronë e Kuvendit.

Ndryshimet janë si më poshtë:

Kryetari i Grupit Parlametar, Enkelejd Alibeaj

Nënkryetar i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj

Kryetar i Komisionit të Shëndetësisë: Grida Duma

Kryetar i Komisionit të Arsimit: Flutura Açka

Nënkryetar i Komisionit të Ligjeve: Dhurata Çupi

Sekretariati për Buxhetin: Xhelal Mziu (sekretar)

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën: Bledion Nallbati (anëtar)

Sekretariati për Statusin e Deputetit: Dashnor Sula (sekretar)

Sekretariati për Kërkimin Parlamentar, Bibliotekën dhe Botimet: Lindita Metaliaj (anëtar)


Shtuar 15.01.2022 17:20