“Ndahen” dy detet (FOTO & VIDEO)

Deti i Zi “u nda” për disa orë me detin Marmara dhe Mesdheun.

Kjo ndodhi si pasojë e një problemi teknik të tankerit që transportonte vaj luledielli, i cili bllokoi për disa orë lundrimin e anijeve në Ngushticën e Bosforit.

Mediat turke raportojnë se anija “USICHEM”  që po transportonte vaj luledielli nga Rumania për në Spanjë pësoi një defekt teknik teksa po lundronte në Ngushticën e Bosforit duke detyruar autoritetet lokale që të urdhërojnë ndërprerjen e lundrimit për anijet e tjera që ndodheshin aty, përcjell albeu.com


Shtuar 21.12.2021 13:44