Moisi Habilaj dënohet me 10 vite burg

Moisi Habilaj është dënuar me 10 vite burg  nga Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar.

Moisi Habilaj u arrestua disa vite më parë si pjesë e operacionit Venti dei Rosi të policisë italiane.

Ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtori i Vlorës Jaeld Çela , i shpëtuan akuzave të rënda dhe u dënuan për shpërdorim detyre.

 

Shtuar 18.05.2021 17:21