Man United fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit, Champions mbetet “ënderr” për “Gjelat” (VIDEO)

Man United ka fituar me përmbsyje 1-3 ndaj Tottenham duke konsoliduar pozitat në Champions, ndërsa skuadra e Mourinhos largohet me 6 pikë nga vendi 4, shkruan Albeu.com.

Vendasit zhbllokuan shifrat në minutën e 40′ me Son, por pjesa e dytë pati tjetër histori.

Fred barazoi shifrat në minutën e 57′, ndërsa Cavani  realizoi  në minutën e 79′ dhe Greenwood 90+6.

Man United mban vendin e 2 me 63 pikë, ndërsa Tottenham vendin e 7 me 49 pikë. /albeu.com/

 

 

 

 

 


Shtuar 11.04.2021 19:23