Kryemadhi zbulon qarkun që do të përfaqësojë si deputete, “djeg” Kejdi Mehmetajn

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mbajë mandatin e deputetit në qarkun e Fierit,  duke djegur kështu Kejdi Mehmetjan e cila ishte renditur e dyta në listën e Fierit, ku LSI mori vetëm një mandat.

Kështu, Kryemadhi ka braktisur Tiranën dhe duke i lenë vendin nënkryetarit të LSI Petrit Vasilit për të marrë pjesë në parlamentin e ardhshëm.

Kujtojmë se në zgjedhjet e 25 prillit LSI siguroi vetëm 4 mandate, 2 në Tiranë, një në Fier dhe një në Shkodër.


Shtuar 21.06.2021 12:42