E FUNDIT/ GJKKO konfiskon pasuritë e Moisi Habilajt

Gjykata Kundër Krmit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e Moisi Habilajt.

Moisi Habilaj akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, ndërsa sipas GJKKO, pasuria e konfiskuar kap vlerën e 82 440 285 (tetëdhjetë e dy milionë e katërqind e dyzet mijë e dyqind e tetëdhjetë e pesë) lekë të reja, të ndodhura në Vlorë.

 

Ai u arrestua disa vite më parë si pjesë e operacionit “Venti dei Rosi” të policisë italiane.

Kujtojmë se për të njëjtë ngjarje, ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtori i Vlorës Jaeld Çela , i shpëtuan akuzave të rënda dhe u dënuan për shpërdorim detyre./albeu.com

 

 

Shtuar 18.06.2021 12:17