Era e fortë rrëzon dy punëtorët nga çatia në Sarandë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e  Sarandës, ku era e fortë ka rrëzuar nga çatia dy punëtorë të cilët po punonin aty.

Si pasojë kanë dy punëtorët Mehmet Metali, 35 vjeç dhe Sokol Cukari, 31 vjeç, të cilët janë transportuar me urgjencë në spital.

Njeri prej tyre, Sokol Cukari i është nënshtruar operacionit në këmbë ndërkohë që 35-vjeçari Metali, për shkak të dëmtimeve në shtyllën kurrizore u transportua me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.


Shtuar 1.06.2021 16:36