Berisha reagon për herë të parë pas arrestimeve nga SPAK

Ish-kryeminsitri Sali Berisha do të dal pas pak në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat pas vendimit të GJKKO për arrestimin e Jamarbër Malltezit dhe ortakut të tij në biznes, Fatmir Bektashi, si dhe masën detyrim paraqitjeje për ish-kryeministrin.

Kujtojmë që Malltezi, Bektashi dhe Berisha, akuzohen për tjetërsim prone të ish-kompleksit Partizani i dhe për pastrim dhe fshehje të pasurisë.


Shtuar 21.10.2023 21:20