Alarm për bombë te stadiumi Dinamo

Një valixhe e dyshimtë është gjetur mbrëmjen e sotme në stadiumin Dinamo duke shkaktuar një alarm për bombë.

Tiranë/Informacion paraprak

Me datë 26.07.2021, në rrugën “Sulejman Delvina”, sherbimet e Policisë kanë konstatuar në trotuar një valixhe të braktisur.

Menjeherë pas konstatimit është vendosur perimetri i sigurisë dhe është bërë njoftimi i forcas xheniere për veprime të metejshme.

Grupi hetimor punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Shtuar 26.07.2021 20:57