Dyshohet se spiunonin për Rusinë, autoritetet sllovene arrestojnë dy persona

Agjencitë shtetërore të sigurimit të Sllovenisë raportohet se kanë arrestuar dy persona të dyshuar për spiunazh për shërbimin e inteligjencës ushtarake ruse.

Të dyshuarit, njëri prej të cilëve ka nënshtetësi të një vendi të Amerikës së Jugut, vepronin me identitete të supozuara nga një zyrë me qira në Llubjianë, njoftoi gazeta Delo.

Ata janë akuzuar për spiunazh dhe përdorim të dokumenteve false dhe mund të përballen me deri në tetë vjet burg nëse dënohen, thuhet në raport. /albeu.com


Shtuar 30.01.2023 12:51