Dy çiklista dalin nga rruga në aksin Elbasan – Tiranë për shkak të lagështirës, njëri transportohet me urgjencë në spital

Në autostradën Elbasan-Tiranë sapo del nga tuneli mësohet se kanë humbur kontrollin si pasojë e lageshtirës dy çiklista.

Njëri nga çiklistët është trasportuar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa tjetri ka marrë dëmtime më të lehta dhe ndodhet në vendin e ngjarjes.

Policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


Shtuar 18.07.2021 15:57