Duart në kokë! Del VIDEOJA e aksidentit të frikshëm te Kryeministria

AlbEu.com ka siguriuar videon e askidentit të tmerrshëm të ndodhur një ditë më parë pranë kryeministrisë, ku mjeti tip “Benz” i drejtuar nga Jorgaq Thengjilli, përplasi një çift të rinj në trotuar.


Siç shihet edhe nga pamjet dy të rinjtë ndodhen në trotuar dhe vijojnë rrugën e tyre të qetë, ndëkrohë që makina tip “Benz” me shpejtësi skëterrë “fluturon” mbi trotuar dhe përplas dy të rinjtë, duke i hedhur në ajër.

Vajza është ajo që ka marrë goditjen më të fortë, ndërsa djali duket që pas përplasjes është ngritur dhe shkon drejt vajzës.

Rastësisht në atë moment ë rrugë është gjendur edhe një mjek, i cili i ka dhënë ndihmën e parë dy të rinjve, deri sa ka mbërritur ambulanca.

Pas mbërritjes në spital, vajza i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale, ndërsa gjendja e saj sot paraqitet e normalizuar.

Ndërkohë që 21-vjeçari është arrestuar mbrëmjen e së dielës nga policia.

21-vjeçari njihet si shkelës i “rregullt” i rregullave të qarkullimit rrugor, pasi ndaj tij figurojnë më shumë se 20 gjoba.


Shtuar 6.11.2023 16:30