Dru, varre e gurë fleksibël brenda, furgoni i protestuesve të Berishës bie në duart e policisë

Një furgon brenda selisë së Partisë Demokratike është sekuestruar nga Policia pasi dyshohet se brenda tij ndodheshin varre, dru, gurë fresibël e shumë mjete të tjera që do të përdoreshin nga protestuesit për hapjen e dyerve të selisë blu.

Gjatë ditës së sotme protesta e thirrur nga Sali Berisha për marrjen e godinës së selisë blu, përshkallëzoi në përleshje mes mbështetësve që ndodheshin jashtë dhe atyre që ndodheshin brenda, e më pas edhe policisë.

Nga “lufta” e mëngjesit të sotëm, disa persona mbetën të lënduar dhe u regjistruan dëme të shumta materiale./albeu.com/


Shtuar 8.01.2022 18:19