Drejtuan mjetin në gjendje të dehur, arreston 3 shoferë në Durrës

Policia e Durrësit ka vënë në pranga tre shoferë, të cilët në gjendje të dehur kanë drejtuar mjetin duke shkaktuar kështu aksidente.

Gjithashtu, janë vendosur 185 masa administrative për shkelje të ndryshme dhe 18 drejtues mjetesh për t’u paraqitur në Komision.

Njoftimi i Policisë:

Durrës

Vijon puna për rritjen  e parametrave të sigurisë në rrugë.

Në 24 orët e fundit Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë vënë në pranga 3 shtetas për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Gjithashtu kanë vendosur 185 masa administrative për shkelje të ndryshme dhe 18 drejtues mjetesh për tu paraqitur në Komision.

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

  1. Gj., 48 vjeç, banues në Shijak, pasi në aksin rrugor Maminas-Manëz, duke drejtuar në gjendje të dehur motomjetin tip “Lifan”, ka humbur kontrollin dhe ka mbetur i lënduar pasagjeri shtetasi Sh. Gj., i cili pas mjekimit të marë në spital është larguar në banesë.
  2. S., 48 vjeç, banues në Sukth, pasi në aksin rrugor Sukth-Shijak, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Opel”, është përplasur me një tjetër mjet duke i shkaktuar dëme materiale.
  3. B., 47 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Gjiri Lalëzit-Maminas, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Toyota”, është përplasur me një tjetër mjet duke i shkaktuar dëme materiale.

Nga ana e Strukturave të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës vijon intensivisht puna në rritjen e  sigurisë për të gjithë përdoruesit e rrugës./albeu.com


Shtuar 10.05.2021 08:42