Dolores: Cristiano pa se çfarë alkooli dhe droga i bëri njerëzve të tij të afërt (FOTO LAJM)

Cristiano Ronaldo posedon famë, para dhe sukses, por fëmijëria e tij ishte plot trauma, pasi vëllai i tij dhjetë vjeçar Hugo Aveiro dhe babai i tyre i ndjerë Jose Dinis Aveiro, kishin probleme serioze me alkoolin dhe varësinë nga droga.

Por falë mbështetjes së Cristianos, Hugo, 46 ​​vjeç, nuk është më i varur dhe drejton një muze kushtuar vëllait të tij në Madeira, Portugali.

Babai i Ronaldos u nda nga jeta para kohe për shkak të problemeve me alkoolin, dhe Hugo filloi një rrugë rehabilitimi në 2014 pasi Real Madrid fitoi Ligën e Kampionëve në finalen ndaj Atletico Madrid (4-1).

Para kësaj ndeshje, vëllezërit bënë një marrëveshje dhe pasi Ronaldo mbajti premtimin e tij, duke fituar Ligën e Kampionëve me Mbretërit, ishte koha që Hugo të luftonte, duke ndaluar përgjithmonë së piri alkool.

Ai e mbajti premtimin në vitet në vijim, me mbështetjen dhe dashurinë e vazhdueshme të Cristianos. Së fundmi, nëna e tyre kujtoi periudhën e vështirë.

“Cristiano ka parë se çfarë alkooli dhe droga mundi t’i bënte njerëzve të tij afërt. Kjo është një pjesë e arsyes që është bërë ai që është sot,” tha nëna e tyre Dolores.


Shtuar 31.03.2021 17:22