“Do bëhem sërish Kryeministër”, Grida Duma e zhgënjyer me Berishën: Individ politik i vjetër!

Deputetja e PD, Grida Duma ka folur rreth deklaratës së ish liderit të PD, Sali Berisha se do të kthehet sërish si kryeministër.

Duma thotë ne Open se do të donte të mos e kishte dëgjuar fare ndërsa shton se betejën e nisi për interesa personale, jo për demokratizimin e vlerave të Partisë Demokratike.

Duma: Berisha e di fare mirë që në kushtet kur SHBA nuk e konsiderojnë të mundshme që në kryesishmin e cilësdo parti, të ekzistojë një individ i konsderuar non grata, këtë gjë, Berisha e bën si një individ politik i vjetër për të mbajtur “me gajret” ndjekësit aktual.

Është e paarsyeshme dhe do të kisha shpresuar të mos e kisha dëgjuar këtë sepse në një mënyrë ose në një tjetër, Berishën gjatë kësaj kohe nuk e kam ndjekur ekzaktësisht në cdo fjali por ka lënë përshtypjen dhe ka thënë që po e bën këtë betejë për demokratizimin të vlerave të PD. Sigurisht nuk është kështu se e ka nisur nga shkaqe personale dhe produkti  nuk mund të jetë publik.


Shtuar 10.11.2021 23:51