Diell dhe shi, ku pritet të ketë reshje sot

Sot vendi ynë do të karakterizohet nga mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare deri në mesditë, ku në skajin verior dhe juglindor priten edhe shira të izoluar. Por pasditja dhe kryesisht orët e mbrëmjes, sjellin largim gradual të vranësirave në republika e Shqipërisë duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 15°C mëngjesi deri në 36°C mesdita./albeu.com

Shtuar 12.07.2021 08:04

Tags: , ,