Diell apo shi, si do të jetë moti ditën që shqiptarët do të votojnë?

Dita e nesërme, kur shqiptarët do të votojnë, duket se do të favorizohet edhe nga moti.

Pas javësh me mot të paqëndrueshëm e temperatura e të ulëta, kjo e diel do të na sjellë më në fund pranverën.

“Ka filluar përmirësimi i motit dhe prite që re diela të jetë me mot të kthjellët në të gjithë vendit dhe temperaturat prite të pësojnë një ndryshim të madh në krahasim me javë, do sjellë rritje me të paktën 8-9 gradë dhe në shumë zona edhe 10 gradë. parashikohet që në ultësirën perëndimore temperaturat të luhaten ng a20-23 gradë, në zonat malore do kemi vlerat 17-18 gradë, edhe në Bajram Curr, Peshkopi, Kukës. Do jetë një ditë pranverore, do jetë me diell thuajse e gjithë dita”, tha meteorologia Porja.

 

 


Shtuar 24.04.2021 20:23

Tags: ,