Dhunohet taksisti në Tiranë, përfundon në spital

Një taksist është goditur dhe dhunuar me sende të forta. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, në momentin që taksisti ishte në krye të detyrës.

Sipas njoftimit të Policisë, taksisti ka deklaruar se në momentin që ndodhej në orarin e punës, një person që nuk është identifikuar ende, i është afruar dhe e ka goditur me sende të forta.

I dhunuari ka përfunduar në spital, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Autori i sulmit nuk është identifikuar ende.

Njoftimi i policisë:

Më datë 02.11.2021, shtetasi A. M,(i cili punon shërbim taxi) kallëzon se gjatë kryerjes së detyrës së tij, është goditur me sende të forta nga një person i paidentifikuar, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit dhe sqarimin e plotë te rrethanave të ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar 4.11.2021 11:23