Dha dorëheqjen pas humbjes, Zaev anulon pjesëmarrjen për “Open Balkan” në Serbi

Zoran Zaev ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e Beogradit për nismën e “Open Balkan”. Lajmi konfirmohet ekskluzivisht për “ABC”.

“Për shkak të situatës së vazhdueshme politike në Maqedoninë e Veriut pas zgjedhjeve lokale. Kryeministri Zoran Zaev ka anuluar pjesëmarrjen në takimin në Beograd” tha një zëdhënës i Zoran Zaev për gazetaren e “ABC” Linda Karadaku.

Zaev pas humbjes së zgjedhjeve lokale dha dorëheqjen nga posti i kryetarit të partisë dhe kryeministrit. Samiti do të mbahet në Serbi në datat 3 dhe 4 nëntor, ndërsa i pranishëm do të jetë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama./abcnews.al