Deti nxjerr 134 kg drogë në brigjet greke, pakot të shkruara sipër me sprajt

Policia greke pas një eksplorimi që ka  kryer në zonat bregdetare të Bashkisë Rethymno ka gjetur 4 pako të cilat përmbanin 134 kg e 150 gramë kanabis.

Pakot, të cilat ishin lagur nga uji i detit u konfiskuan nga oficerët e policisë dhe u dërguan për ekzaminim të mëtejshëm laboratorik.

Policia dyshon se kanë rënë ose janë hedhur nga ndonjë mjet lundrues në det. Ajo çka vihet re tek pakot, është se ato janë t të shkruara sipër me sprajt duke vendosur një germë.

Hetimet për identifikimin e autorëve po kryhen nga Nëndrejtoria e Sigurisë Rethymnon.


Shtuar 18.02.2023 09:37