DETAJET/  Vuante vetëm nga astma! Mësuesja ndërron jetë në spital, familjarët bëjnë akuzën e rëndë

Janë zbardhur detaje të reja nga vdekja e mësueses në Pogradec, Anila Bazelli,  46-vjeç.

Bëhet me dije se Bazelli vuante nga astma dhe se është dërguar nga familjarët në urgjencë rreth orës 19:00 pasi nuk është ndjerë mirë.

Por më vonë gjendja e saj është përkeqësuar dhe ka ndërruar jetë. Burime bëjnë me dije se familjarët kanë akuzuar mjekët dhe infermierët e urgjencës për mjekim të gabuar.

Trupi i Anila Bazelli, është transferuar në morgun e qytetit, por autopsia do të kryhet nga ekspertë nga Tirana,  nisur edhe nga pretendimet e familjarëve.

Ka qenë prokuroria ajo e cila ka kërkuar ekspertizën nga kryeqyteti për të zbardhur rrethanat e vërteta të vdekjes së mësueses. /albeu.com/

 

 


Shtuar 28.09.2021 22:16