DETAJET/ U vranë kur u kapën duke vjedhur limonë, ku ishin hedhur trupat e 2 kushërinjve (FOTO LAJM)

Kanë dalë detaje të reja lidhur me trupat e kushërinjve që u gjetën të vrarë në Itali.

Ka qenë policia italiane që ka nxjerrë detajet e reja për trupat e dy kushërinjve Virgilio Cunsolo Terranova, 29 vjeç dhe Vito Cunsolo, 30 vjeç, u gjetën të vrarë në një fermë bujqësore në Acireale, në zonën e Cataneses.

Karabinierët kanë bërë tashmë një ndalim, edhe ai është pronari i fermës ku u gjetën të vrarë dy të rinjtë, ndërsa mësohet se ata mund të jenë dy hajdutë agrumesh që janë kapur në flagrancë duke vjedhur limonë.

Zbulimi i trupave u bë nga karabinierët pasi disa të afërm të dy burrave kishin aktivizuar kërkimet pasi mbrëmë të dy nuk ishin kthyer në shtëpi. Gjatë natës karabinierët kanë dëgjuar të afërm, miq dhe të njohur të dy viktimave, për të rindërtuar personalitetin dhe të njohurit e tyre.

Sipas rikonstruksionit të parë, dy trupat u gjetën jashtë, të mbuluar nga disa degë. Një nga hipotezat që po shqyrtohet nga karabinierët, të cilët po hetojnë këtë çështje, është se dikush ka qëlluar në drejtim të dy burrave nga afër, pasi i ka parë në tokën bujqësore.

Ndër pozicionet që po shqyrtohen nga Prokurori Publik i Katanias, i cili ka hapur një hetim për vrasje të dyfishtë, është edhe ai i një prej pronarëve të moshuar të agrumeve në zonën e Katanias.