Detaje nga operacioni ndërkombëtar antidrogë, trafikantët u kapën duke këmbyer mallin, gomonia e pajisur me motor të rrallë

Detaje të reja janë zbuluar nga operacioni antidrogë i policisë shqiptare, DEA-s amerikane dhe Guardia di Finanza, që u zhvillua sot në uëjrat shqiptare.

Mësohet se një prej gomoneve të përdorura nga trafikantët ka qenë e pajisur me 3 motorë të rrallë me nga 350 kuaj fuqi, me qëllim për të transportuar drogën në ujërat e detit Adriatik.

Ndërkohë, ata u kapën duke këmbyer kanabis me heroinë dhe kokainë dhe kur policia është afruar i kanë vënë flakën një veliere.

Në kuadër të operacionit që ka nisur prej ditësh ng apala italiane,  janë shoqëruar deri tani 10 persona, teksa priten edhe arrestime të tjera.

 


Shtuar 15.08.2023 21:43