Detaje nga operacioni antidrogë në Tiranë, kush janë tre të arrestuarit?

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni antidrogë, që u zhvillua të enjten, në orët e vona të mbrëmjes Rrugën e Kavajës në Tiranë.

Tre personat që u arrestuan dyshohet se ishin furnizues të shpërndarësve të drogës në zonën e Xhamllikut. Ata janë identifikuar si Enea Sulejmani, Igli Begaj dhe Shkëlqim Osteni.

Raportohet se prej dy muajsh, ata ishin nën vëzhgimin e policisë dhe u kapën në flagrancë, teksa shkëmbenin lëndën narkotike në një rrugë pa krye, ku kishin lënë vendtakimin.

Në momentin që u përballën me patrullën e policisë, ata lëvizën mbrapa, duke përplasur makinën e efektivëve dhe duke rrezikuar policët që ishin në këmbë.

Të ndodhur në këtë situatë, një prej efektivëve qëlloi me armë, duke plagosur në inde të buta 30-vjeçarin Enea Sulejmani. Ai ndodhet në spitalin e Traumës jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka sekuestruar 1 kg kokainë.


Shtuar 22.03.2024 10:03