Dështuan në atentat, gjykata dënon autorin e atentatit ndaj biznesmenit: Kemi ngatërruar person

Ditën e sotme gjykata ka vendosur për dënimin e një prej autorëve për atentatin e dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima.

Ngjarja ndodhi më 15 tetor të këtij viti, ku dy persona tentuan t’i  bëjnë atentat biznesmenit në fjalë.

Gjykata ka dëniar me 1 vit e 2 muaj burg, shtetasin Grid Leno, autor i këtij atentatit të dështuar  pasi përfitoi edhe gjykim të shkurtuar pasi u shpall fajtor për mbajtje pa leje të armëve shpërthuese dhe armëve të ftohta. /albeu.com/

 


Shtuar 3.08.2021 09:32