Demokratët u “bashkuan” për festën e fundvitit, Bardhi: Në vaki e dasma s’i zgjedhim të ftuarit

Ditët e sotme demokratët e të dyja grupeve me ftesë të deputetit Xhelal Mziu drekuan së bashku për rastin e festave të fundvitit.

Mes të pranishmëve ishte edhe deputeti Gazmend Bardhi, i cili ka reaguar së fundmi me anë të një postimi në “facebook”.

Bardhi thekson se keqpërdorimi për qëllime politike i një dreke miqësore është një akt dëshpërimi.

Deputeti demokrat sqaron mes të tjerash se ky nuk përbën asnjë fillim të vjetër apo të ri dhe dreka e sotme nuk kishte asnjë mesazh politik.

“Keqpërdorimi për qëllime politike i një dreke miqësore të organizuar nga kolegu Xhelal Mziu me rastin e festave të fundviti është akt dëshpërimi. Në vaki, festa, apo dasma, të ftuarit nuk zgjedhin dot njëri tjetrin. Ky nuk përbën asnjë fillim të vjetër apo të ri dhe dreka e sotme nuk kishte asnjë mesazh politik! Faleminderit kolegut Mziu për ftesën dhe Gëzuar Festat! ✌️”, shkruan Bardhi./albeu.com