Del nga rruga autoboti me naftë, bllokohet rruga në aksin Ballsh-Fratar

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Ballsh-Fratar, në vendin e quajtur “Ura e Kashit”.

Dyshohet se në rrugë është derdhur vaj ulliri dhe kjo ka bërë që një autobot që transportonte naftë të dalë nga rruga dhe të bllokojë rrugën.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia, ndërsa po heton mbi rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes.

Si pasojë e aksidentit qarkullimi është ngadalësuar qarkullimi.