Debate të forta te “Ligjet”, Bejtja: Ke vrarë një njeri në Elbasan! Bardhi: Ik more hajdut

Mbledhja e sotme ne Komisionin e Ligjeve është shoqëruar me debate të ashpra mes zv/ministrit të Energjisë Ilir Bejtja dhe deputetit demokrat Gazment Bardhi

Bejtja ka akuzuar Bardhin për vrasjen e një personi në Elbasan, ndërsa ky i fundit e ka replikuar duke e quajtur hajdut.

Ky diskutin që sa po vinte dhe agravohej ka bërë që mbledhja të ndërpritet.

Bejtja: Në burg kanë qenë vetëm për 48 ore mund të kenë bërë 10 veta dhe keta kanë qenë hajdutë.

Bardhi: Ju lutem ruani etikën për ata që kanë nderruar jetë. Tërhiqi fjalët! Sapo fyet një të vdekur.

Bejtja: Rasti në fjalë nuk e di

Bejtja -Bardhit: Ke vrarë një njeri në Elbasan

Bardhi- Bejtjes: Ik more hajdut, dil përjashta.