Ç’po ndodh? Vuçiç merr pemën në krahë e hyn në zyrë (VIDEO)

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është fotografuar teksa futet në zyrën e tij me një pemë në dorë.

Ky gjest ishte si një shenjë për Krishtlindjet ortodokse.

Vuçiç përmes një postimi në rrjetin social Instagram ka publikuar disa foto nga liturgjia, e cila është mbajtur nga peshkopi Stefan.

Ai do të presë në zyrë disa fëmijë që po e vizitojnë Beogradin për festat e krishtlindjeve ortodokse.

Prerja e lisave është traditë e Krishtlindjeve ortodokse të cilat festohen me 6 janar dhe të cilët digjen në mbrëmje./albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)