COVID-19 në Shqipëri, Manastirliu: Sot janë vaksinuar mbi 7 000 persona

Shqipëria vazhdon me ritme të shpejta vaksinimin masiv. Vetëm sot, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë vaksinuar 7,765 qytetarë kundër COVID-19.

Me anë të një postimi në Facebook, Manastirilu u ka bërë thirrje qytetarë që të vaksinohen.

Postimi i plotë:

Rritja e infektimeve nga COVID19 është tregues se vaksinimi nuk pret! Vaksinimi është detyrë qytetare. Vaksinohu sa më parë në pikën më të afërt të vaksinimit. Mbro shëndetin dhe jetën. 1,229,405 vaksinime të kryera deri më sot. /albeu.com/

 


Shtuar 4.08.2021 22:55