Çifti Biden në zi, ngordh Champ, qeni që jetoi me ta për 13 vjet

Presidenti Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden kanë njoftuar vdekjen e qenit të tyre Champ, i cili ka qenë një shoqërues i përhershëm dhe i dashur për ta, për 13 vjet.

Lajmin e ka dhënë Biden përmes një postimin në Tëitter, ku shkruan se “do të na mungojë përgjithmonë”.

Champ ishte një nga dy qentë gjermanë që jetonin me çiftin Biden në Shtëpinë e Bardhë. I dyti është Majori, i cili u adoptua në vitin 2018.

Champ jetoi me Biden-ët kur Joe ishte zv.president i Barack Obamës dhe i kaloi ditët e tij “duke ndjekur topa golfi në lëndinën e Observatorit Detar” në Uashington, ku ndodhet rezidenca zyrtare./albeu.com

 

Shtuar 19.06.2021 19:21