Çfarë s’u pa nga Kuvendi! Salianji gjuan me karrige punonjësin e Gardës pasi i mori tymuesen, Berisha ndihmon deputetin për të pastruar duart nga boja

Të shumë kanë qenë situatat në Kuvend sot, ku seanca u zhvillua mes një kaosi të vërtetë.

Gjatë seancës, teksa po votoheshin projektligjet, deputeti demokrat Ervin Salianji ndezi flakadanë me ngjyra.

Në këtë moment kanë ndërhyrë punonjësit e Gardës, dhe njëri prej tyre ia rrëmben nga dora.

Si përgjigje, Salianji merr një karrige dhe ia gjuan, por pa e lënduar.

Me duart e bëra pis nga flakadanët, ish-kryeministri Sali Berisha i ka ardhur në ndihmë duke i dhënë një pecetë.

 


Shtuar 2.11.2023 12:01