Capello parashikon skuadrat e Serie A që kualifikohen sot në Ligën e Kampionëve

Fabio Capello parashikon që Milani dhe Napoli do të kualifikohen në Ligën e Kampionëve, duke lënë jashtë Juventusin.

Vetëm dy prej këtyre tri klubeve mund të përfundojnë në katër të parët, pasi Interi dhe Atalanta tashmë kanë garantuar vendet e tyre, përcjell KosovaPress.

“Juventus po ndihet i fortë tani, pasi ka gjetur formën dhe besimin.. Unë i shoh duke bërë mirë ”, tha Capello për “Corriere dello Sport”.

“Milani u tërhoq pak kur erdhi koha për të fituar kundër Cagliarit, por ata luajnë më mirë jashtë shtëpisë dhe janë kundër një skuadre si Atalanta që gjithmonë dëshiron të luajë futboll të hapur. Në këto situata, ekipi i Stefano Piolit mund të transformohet”.

“Unë kam besim te Juve dhe besim te Milano, kështu që shpresoj që njerëzit ta vlerësojnë atë. Ndërsa sot, Milani më i mirë shihet ndaj një ekipi të hapur. Ata kanë probleme kur luajnë kundër skuadrave që ndalen në mbrojtje, veçanërisht kur Zlatan Ibrahimovic mungon. ”

Capello ka pak dyshime kur bëhet fjalë për një nga skuadrat që do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

“Napoli po luan në shtëpi, ata duhet të fitojnë. Është e vërtetë Verona është e mirë-organizuar, por ato nuk mbrojnë shumë mirë dhe po përballen me një skuadër me sulmues në formë të shkëlqyeshme. Unë mendoj se Napoli do të kualifikohet në Champions. ”, tha në fund Capello.

Shtuar 23.05.2021 15:43