“Burrat kismet!”,  Rama zbulon kush e ka radhën e vaksinimit anti -covid në Shqipëri

Pas të moshuarëve, në Shqipëri do të nisë vaksinimi i vajzave dhe grave në fasoneri.

Këtë lajm e ka bërë publik kryeministri Edi Rama gjatë një vizite në fasenore në Shkodër.

“Sa të mbarojmë me vaksinimin me moshën 70-vjeç e lart të parët që do vaksinojmë do jenë gratë dhe vajzat e fasonerive, burrat kismet”, tha Rama gjatë një vizite në një fasoneri në Shkodër. /albeu.com/

 

 


Shtuar 31.03.2021 16:37