Bukur dhe stil, çfarë po veshin më shumë këtë periudhë vajzat londineze (FOTO LAJM)

Nëse ka dy qytete që kryesojnë për frymëzim stili janë Milano dhe Londra. Vajzat britanike historikisht kanë treguar se kanë shije të veçantë në mënyrën sesi kombinohen për të dalë në rrugët e qytetit. Jo më kot, Londra njihet si shtëpia e rebelimit të modës pasi stilet e ndryshme takojnë dhe miksohen me njëra-tjetrën duke thyer edhe “rregulla” të pashkruara të saj.

Stili i vjeshtës nuk bën përjashtim. Çfarë po veshin londinezet më shumë këtë periudhë?

1. Fundet me pala Përgjatë gjithë vjeshtës dhe dimrit
2. Pardesytë/ xhaketat e lëkurës Nuk është nevoja të fiksoheni pas ngjyrës së zezë, lëkura duket bukur edhe me tone neutrale.
3. Balerina, kombinuar me çorape
Këpucët e balerinave nuk do të dalin kurrë nga moda, por nëse gocat londineze po i veshin me çorape, duhet të dinë diçka më shumë. Provojini!
4. Kostumet ngjyrë rozë
Falë Barbie-it vazhdon të mbetet një nga ngjyrat më IN të këtij sezoni. Sipas ekspertëve mënyra më cool për ta veshur është kostumi.
5. Kuadratat

Shtuar 2.10.2022 11:57