Briken Calja renditet i katërti në botë, Meta: Arritje dinjitoze për Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Përfaqësuesi i Shqipërisë në Lojërat Olimpike, u rendit i katërti në botë në peshëngritje. Presidenti Meta e ka përgazuar për arritjen përmes një postimi në Facebook.

“Në vendin e katërt në botë, vetëm për 1 kg larg medaljes olimpike. Përfaqësim i shkëlqyer i Briken Caljas dhe një arritje dinjitoze për Shqipërinë”, shkruan Meta./albeu.com


Shtuar 28.07.2021 15:53