Vdes papritur kushëriri i parë i Mbretëreshës Elizabeth II në moshën 45-vjeçare

Ka ndërruar jetë papritur në moshën 45-vjeçare. Thomas Kingston, bashkëshorti i vajzës së Princit Michael të Kentit (kushëriri i parë i Mbretëreshës Elizabeth II).

Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha, ndër të tjera, se “Mbreti dhe Mbretëresha janë informuar për vdekjen e Thomas.”

Kingston u martua me vajzën e princit, Lady Gabriella Kingston, në vitin 2019 në Kapelën e Shën Gjergjit, Kalaja Windsor.

Familja e tij nuk ka hyrë në detaje për rrethanat e vdekjes, duke kërkuar që të respektohet privatësia e tyre.

Sky News raporton se Kingston vdiq të dielën pasdite. Ekipet e shpëtimit u thirrën në banesën e tij, por e shpallën të vdekur.

Mësohet se do të bëhet një hetim për të përcaktuar shkakun e vdekjes. Megjithatë, nuk ka dyshime për një vdekje të dhunshme.


Shtuar 27.02.2024 21:15