Tërmeti godet Malin e Zi

Një tërmet me madhësi 3.2 të shkallës Rihter ka goditur Malit të Zi në orën 15.41. Mësohet se epiqendra ishte 14 kilometra në veri të Herceg Novi, në një thellësi prej dhjetë kilometra, raporton RTCG.

Shkalla e tërmetit në epiqendër ishte 3.2 sipas Rihter, e cila korrespondon me një intensitet epiqendër prej pesë në shkallën Merkal (MCS).

Sipas Qendrës Sizmologjike, ky tërmet nuk ka shkaktuar dëme materiale në epiqendër.

Një tërmet me madhësi 4.3 sipas Rihter goditi Malin e Zi herët dje dhe epiqendra ishte në të njëjtën zonë.


Shtuar 27.06.2021 21:41