Sulm me raketa ruse në Odesa, një person i vrarë dhe tetë të plagosur

Një person është vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur në një sulm me raketa ruse pranë portit të Odesës në Detin e Zi, ka thënë një zyrtar ukrainas.

Guvernatori rajonal, Oleh Kiper tha se pesë persona po trajtoheshin në spital.

Ai ka postuar fotografi që tregojnë punonjësit e urgjencës pranë skenës së sulmit.

Odesa ka qenë një objektiv i shpeshtë i sulmeve ruse me raketa dhe dron.


Shtuar 17.05.2024 21:33