Nuk ka qetësi për Ballkanin, goditet nga një tjetër tërmet i fortë

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur brëmjene  sotme Rumaninë. Forca e tërmetit ka qenë me magnitudë 4.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 8 kilometra nga Tsimania, ndërsa thellësai fokale ka qenë 6 kilometra.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale apo lëndime në njerëz.

Kujtojmë që prej tre ditësh Rumania është goditur nga disa tërmete të forta, ku ai i ditës së hënë u ndie edhe në Beograd, Shkup dhe Prishtinë.

Ndëkrohë që gjatë ditës së sotme edhe Greqia ëhstë goditur nga tre tërmete të vegjël.


Shtuar 15.02.2023 22:38