Një sy brenda avionit të Putinit: Tavolina ari, dhoma gjumi e palestër (FOTO LAJM)

Presidenti rus Vladimir Putin është nisur drejt Zvicrës me avionin e tij, I cili kamp vlerën e çmendur prej 390 mijë paund.

Ajo që bie në sy, është se avioni ka një pamje luksi dhe madje nuk mungon as palestra.

Tavolina e punës është e zbukuruar me ar, një dhoma gjumi luksoze dhe një bar.

Dekori i brendshëm i avionit ka një stil neoklasik dhe është prodhuar nga Shoqata e Prodhimit të Avionëve “Voronezh”.

Shtuar 16.06.2021 15:40