Formacionet e mundshme: Man Utd – Newcastle, pritet debutimi i Ronaldos

Sot përballen Manchester United dhe Newcastle.

Man Utd e pret në “Old Trafford” sot Neëcastlen nga ora 16:00, shkruan lajmi.net.

Në këtë duel pritet të debutojë edhe Cristiano Ronaldo që është rikthyer në Angli pas 12 vitesh.

“Djajtë e Kuq” me një skuadër të mbushur me yje, synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive dhe të marrin tre piktë e radhës, pasi aktualisht kanë shtatë pikë pas tre xhirove të para.

Në anën tjetër Neëcastle ka vetëm një pikë deri tani, dhe sot synon të i prish punën Unitedit dhe të merr të paktën një pikë në shtëpi.

Këto janë formacionet e mundshme të dy ekipeve.

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Varane, Maguire, Shaë; Van de Beek, Pogba; Greenëood, Fernandes, Sancho; Ronaldo

Neëcastle: Ëoodman; Fernandez, Lascelles, Schar; Murphy, Ëillock, Almiron, Hayden, Ritchie; Saint-Maximin, Joelinton/albeu.com


Shtuar 11.09.2021 15:00