Ekipi holandez i shpëtimi nxjerr 4 njerëz të gjallë nga rrënojat në Turqi

Një ekip holandez ka thënë se ka shpëtuar katër persona të gjallë nga rrënojat në qytetin turk Antakya në rajonin e Hatay.

Ata përfshinin tre burra dhe një fëmijë, njoftoi ekipi holandez i qenve të shpëtimit RHWW në Twitter të mërkurën.

Të katër të mbijetuarit ishin shtrirë nën rrënoja që nga tërmetet masive që goditën për herë të parë më 6 shkurt.

Një baba dhe djali i tij u gjetën gjatë natës, tha ekipi. Dy burrat e tjerë u shpëtuan të martën në mbrëmje pas qentëe shpëtimit i zbuluan. /albeu.com


Shtuar 15.02.2023 12:36