Avokati i Alexei Navalny arrestohet në Moskë

Një avokat që përfaqësonte politikanin e ndjerë të opozitës ruse Alexei Navalny, është arrestuar në Moskë, kanë raportuar mediat ruse.

Vasily Dubkov gjithashtu ka shoqëruar nënën e Navalny-t teksa ajo u bënte thirrje autoriteteve që të kthenin trupin e djalit të saj, javën e kaluar.

Arrestimi i Dubkov u raportua nga gazeta Novaya Gazeta Europe dhe agjencia e lajmeve SOTA.


Shtuar 27.02.2024 18:50