“Bombë” nga Anglia, Mbappe arrin marrëveshjen personale me Real Madrid

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga Anglia, pikërisht nga gazetari i “Thë Athletic UK”, David Ornstein.

Kylian Mbappe ka arritur marrëveshje personale me klubin spanjoll të Real Madrid, raporton “The Athletic”.

23-vjeçari nuk ka nënshkruar ende asnjë dokument zyrtar me klubin spanjoll dhe PSG, klubi i tij aktual është ende duke u përpjekur të bind francezin të qëndroj./ h.ll/albeu.com

Shtuar 16.05.2022 21:16