Biznesmenit në Selanik i bëjnë gjëmën, grabitësit i futen në shtëpi dhe i hedhin nga kati 6 –të kasafortën 400 kg

Një bezniesmen të qytetin e Selanikut në Greqi ka rënë pre e grabtjes, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Persona të panjohur janë futur në shtëpinë e biznesmenit rreth orës 03:15 dhe arritën të merrnin kasafortën 400 kilogramësh duke e hedhur atë nga kati i gjashtë, raporton Protothema.

Rënia e kasafortës mësohet të ketë shkaktuar dëme në katin e parë ashtu edhe në trotuar, para se ata ta merrnin dhe të fusnin në automjetin e tyre për t’u arratisur më pas./albeu.com