Bien në kontakt me energjinë elektrike, pronari i hotelit në Dhërmi dhe dy punonjës përfundojnë në spital

Tre persona kanë përfunduar në spital pasi kanë rënë në kontakt me energjinë elektrike.

Ngjarja ka ndodhur në Dhërmi, rreth orës 17:25, në Dhërmi.

Policia njofton se shtetasit A. M, E. H, dhe K. N, (pronari dhe 2 punonjës të një hoteli), dyshohet se duke punuar me ndriçimin e jashtëm të hotelit, aksidentalisht kanë rënë në kontakt me energjinë elektrike dhe për pasojë janë dëmtuar.

Të tre shtetasit janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 18.05.2024 18:38