Bie bora e parë në vend, zbardhet Maja e Gjalicës (VIDEO)

Temperaturat në vend kanë rënë ndjeshëm ditët e fundit duke bërë që në vend të bien dhe reshjet e para të borës për këtë vit.

Maja e Gjalicës në Kukës u zbardhur, duke dhënë sinjalin e parë të dimrit

Moti i paqëndrueshëm dhe me ulje të temperaturave, reshjet e shiut i shndërroi në reshje dëbore në lartësitë 1900 metra mbi nivelin e detit./albeu.com


Shtuar 12.10.2021 14:22