Berlusconi sërish probleme shëndetësore, dërgohet në spitalin e Milanos

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është dërguar në spitalin e Milanos.

Manjati i medias miliarder 86-vjeçar është dërguar sërish në spital pasi u doli muajin e kaluar, ku u trajtua për një infeksion të mushkërive të lidhur me leuçeminë kronike.

Por spitali San Raffaele ka thënë se vizita e tij e fundit ishte për një kontroll të planifikuar mjekësor dhe nuk ishte e lidhur me ndonjë urgjencë.

Shëndeti i Berlusconit është përkeqësuar ndjeshëm vitet e fundit, me operacionin në zemër të hapur në vitin 2016 dhe pranimet e shumta në spital që nga kontraktimi i COVID-19 tre vjet më parë.


Shtuar 9.06.2023 16:53